مرسدس بنز EQ S در راه است؛ سدانی لوکس با پیشرانه ای تمام الکتریکی – دیجیاتو – تبادل لینک سه طرفه

برند لوکس مرسدس بنز که برنامه گسترده ای برای ارایه مدل های برقی تدوین کرده، قصد دارد نخستین سدان الکتریکی خود را با نام EQ S در سال 2020 راهی میدان کند
طبق صحبت های آقای میشائیل کلز (Michael Kelz) سدان EQ S پرچمدار خودروهای الکتریکی برند EQ لقب گرفته و بالاتر از مدل هایی مثل هاچ بک EQ A و شاسی بلند EQ C طبقه بندی خواهد شد.

درباره مشخصات فنی پیشرانه EQ S حرفی به میان نیامده، اما احتمالا این خودرو از خصوصیاتی مشابه یا بهتر از شاسی بلند EQ C برخوردار خواهد بود. می دانیم که EQ C از دو موتور برقی به قدرت 400 اسب بخار بهره برده و قادر است به لطف پک باتری 70 کیلووات ساعتی، مسافتی برابر با 300 مایل (معادل تقریبا 480 کیلومتر) را با یک بار شارژ پشت سر بگذارد.

وی در این باره به نشریه انگلیسی Autocar گفته:

ظاهرا این سدان لوکس الکتریکی بر روی پلتفرم ماژولی جدید MEA مرسدس بنز شکل خواهد گرفت. این امر به خاطر اینست که پلتفرم S کلاس کنونی با نام MRA، نمی تواند اجزای سیستم قوی محرکه تمام برقی را در خود جای دهد.

image

Mercedes-Benz EQ S Coming In Two Years' Time (8)

اشتوتگارتی ها برخلاف جگوار و آئودی روش دیگری را در پیش گرفته اند، چرا که سدان الکتریکی آنها در واقع نسخه برقی شده S کلاس نبوده و چهره ای متفاوت خواهد داشت.

ما یک اتومبیل برقی در حد S کلاس خواهیم داشت، اما شکی نیست که آن خود S کلاس نخواهد بود.

آنطور که آقای کلز اظهار کرده کانسپت EQ S طراحی شده و پروژه آن در زمانی بین سال های 2020 الی 2022 به بار خواهد نشست. مرسدس بنز در نظر دارد تا آن تاریخ 20 مدل برقی شده بر روی خطوط تولید داشته باشد.

Mercedes-Benz EQ S Coming In Two Years' Time

برند لوکس مرسدس بنز که برنامه گسترده ای برای ارایه مدل های برقی تدوین کرده، قصد دارد نخستین سدان الکتریکی خود را با نام EQ S در سال 2020 راهی میدان کند. این اتومبیل پاک قرار است به مصاف نسل آتی رقبایی مثلی جگوار XJ و آئودی A8 که هر دو از پیشرانه های برقی برخوردار خواهند بود، برود.

Mercedes-Benz EQ S Coming In Two Years' Time (3)

آقای کلز در مصاحبه خود به اطلاعات جالب دیگری نیز اشاره کرده است. بر این اساس چرخ های EQ S تا حد ممکن در گوشه های اتاق قرار گرفته و به همین دلیل فاصله محوری یا همان wheelbase آن طولانی خواهد بود. به لطف این ویژگی پیشرانه های برقی مختلف به راحتی در سدان EQ S قابل نصب بوده و سرنشینان نیز فضایی کافی خواهند داشت.

Mercedes-Benz EQ S Coming In Two Years' Time (4)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *