طومار اعتراضی کاربران و توسعه‌دهندگان ایرانی به اپل – دیجیاتو – تبادل لینک سه طرفه

کاربران و توسعه‌دهندگان ایرانی سخت‌افزار و نرم‌افزارهای اپل با مخاطب قرار دادن «تیم کوک» در حال به امضا رساندن یک نامه اعتراضی در مورد حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور هستند و از مدیر عامل اپل درخواست دارند تا به حقوق مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت در داخل ایران احترام گذاشته و محدودیت‌های اخیر و ضدایرانی را بردارد
«ساکنان تور تبریز نوروز 97 ایرانی دهکده جهانی» در متن این طومار اعتراضی که تا کنون بیش از ۵۰۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند می‌نویسند:

در روزهای گذشته جدا از رسانه‌های داخلی،‌ موضوع حذف شدن اپلیکیشن‌های ایرانی به بهانه تحریم، در خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های آمریکایی نیز بازتاب گسترده‌ای داشته است و بسیاری این رفتار اپل را با گوگل مقایسه کرده‌اند که همچنان در حال میزبانی از اپلیکیشن‌های تور اصفهان هوایی رایگان ایرانی است و درب‌های این پلتفرم را به سوی توسعه‌دهندگان اکوسیستم اندروید نبسته است.

«ایران یکی از بازارهای بزرگ اپل در منطقه خاورمیانه است. جایی که میانگین درآمد ماهانه مردم به ۴۷۰ دلار می‌رسد اما آنها برای خرید یک آیفون ۸۵۰ دلار پرداخت می‌پردازند. حذف اپلیکیشن‌ها تاثیر زیادی برروی اکوسیستم و اقتصاد استارتاپ‌ها می‌گذارد. ازیک سو درحال از دست دادن اپلیکیشن‌های تور هوایی کرمان مورد نیازمان هستیم و از سوی دیگر این موضوع می‌تواند باعث از دست رفتن تعداد زیادی شغل شود.

کاربران و توسعه‌دهندگان ایرانی سخت‌افزار و نرم‌افزارهای اپل با مخاطب قرار دادن «تیم کوک» در حال به امضا رساندن یک نامه اعتراضی در مورد حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور هستند و از مدیر عامل اپل درخواست دارند تا به حقوق مصرف‌کنندگان تور شیراز هوایی محصولات این شرکت در داخل ایران احترام گذاشته و محدودیت‌های اخیر و ضدایرانی را بردارد.

آقای کوک ما از شما می‌خواهیم که حقوق مشتریان اپل در ایران را به رسمیت بشناسید. لطفاً به حذف شدن اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور خاتمه دهید و دسترسی ما به پلتفرم اپل برای استفاده از سرویس‌هایی که توسط مردم دنیا برای مردم دنیا ساخته شده‌اند به حالت عادی باز گردانید.»

در تور هوایی تبریز هفته گذشته روند حذف اپلیکیشن‌های ایرانی مانند تپ‌سی، اسنپ، علی‌بابا و چندین اپلیکیشن دیگر از اپ استور شدت گرفت. روز پنج‌شنبه، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داد و عنوان نمود که موضوع را به صورت حقوقی دنبال خواهد کرد. وی همچنین اعلام کرد که ۱۱ درصد از کاربران موبایل در ایران از تلفن‌های هوشمند اپل استفاده می‌کنند.

جدا از این نامه تور زمینی مشهد اعتراضی که یک رونوشت به «جواد ظریف» هم داشته، کاربران ایرانی با استفاده از هشتگ «StopRemovingIranianApps» در توییتر، پیگیر حقوق خود هستند و توانسته‌اند صدای اعتراض خود را به گوش رسانه‌های جهانی برسانند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *